Осы күндері Астанада "сүйек кемігін трансплантациялау және гематологияның өзекті мәселелері" атты II Халықаралық ғылыми-практикалық конференция өтті.

Конференцияны "Ұлттық ғылыми онкологиялық орталық" ЖШС және "Астана қаласының гематология дәрігерлерінің қауымдастығы" ҚБ және Johnson&Johnson, Abbvie, Mistral, AstraZeneca, КФК, Takeda, Novartis, Nobel, Astellas, Р-Фарм, Roche сынды серіктестердің қолдауымен ұйымдастырылды.

Бұл аса маңызды ауқымды іс - шара Халықаралық медициналық қоғамдастық өкілдерін-ғалымдарды, дәрігерлерді, Денсаулық сақтау менеджерлерін біріктіре отырып, онкогематология бойынша қолданбалы ғылыми зерттеулер мен клиникалық қызметте талқылау және тәжірибе алмасу үшін бірегей алаңға айналды.

Конференция бағдарламасы қатысушылардың құрамы бойынша да, баяндамалардың мазмұны бойынша да өте бай болды. Шақырылған спикерлердің арасында 50 – ге жуық-Ресей, Беларусь, Түркия, Өзбекстан, Қырғызстан, Қазақстаннан келген танымал профессорлар, ғалымдар, жетекші сарапшылар және тәжірибелі онкогематологтар, хирургтар, онкологтар, трансплантологтар мен патоморфологтар болды. Конференция жұмысына Қазақстанның әр өңірінен және жақын және алыс шет елдерден келген 180-ден астам гематолог дәрігер, резиденттер қатысты.

Конференция пікірталас тақтасы форматында өтті. Екі күн ішінде онкогематологиялық ауруларды зерттеуге, диагностикалауға және емдеуге қатысты көптеген тақырыптар қамтылды. Жалпы мақсат – емдеудің тиімділігін арттыру және пациенттердің өмір сүру сапасын жақсарту бойынша жұмыс жасай отырып, спикерлер соңғы ғылыми зерттеулер мен клиникалық сынақтар, диагностиканың озық әдістері және гематологиялық және онкогематологиялық ауруларды емдеудегі жаңа тәсілдер, атап айтқанда CAR-T-жасушалық терапия және т. б. туралы қызықты баяндамалар ұсынды.

Конференцияның негізгі сессияларының модераторлары Р.М. Горбачева атындағы балалар онкологиясы, гематология және трансплантология ҒЗИ-нің, И.П. Павлов атындағы Бірінші Санкт-Петербург мемлекеттік университетінің, "ҒМЗО гематология" ФМБМ-нің, И. К. Әуезбаев атындағы ҚММА –нің, Ташкент дәрігерлерді жетілдіру институтының және Аджибадем клиникасының атақты ғалымдары мен танымал халықаралық сарапшылары болды. Олардың ішінде проф. В. Байков, м.ғ.д. А. Кулагин, м.ғ.д. С. Бондаренко, б.ғ.д. А. Ковригина, м.ғ.к. О. Пирогова, доктор. Дж Хемсинлиоглу, м.ғ.д. Е. Исхаков және басқалар.

Баяндамашылардың жарқын баяндамалары, бірегей клиникалық жағдайларды қызу талқылау және пікірталас панельдері арқылы шетелдік әріптестермен тәжірибе алмасу конференцияға қатысушыларға өздерінің кәсіби біліктілігін арттыруға, клиникалық практика мен академиялық өсуді одан әрі жетілдіру үшін ғылыми-шығармашылық негіз қалыптастыруға мүмкіндік берді.

Іс-шараны ұйымдастыруға қолдау көрсеткен келесі компанияларға шын жүректен алғысымызды білдіреміз:

• • Конференцияның бриллиант демеушісі – Johnson&Johnson компаниясы
  • • Конференцияның алтын демеушілері – Abbvie, Mistral, AstraZeneca, КФК компаниялары
  • • Конференцияның күміс демеушілері – Takeda, Novartis, Nobel, Astellas, Р-Фарм компаниялары
  • • Конференцияның демеушісі – Roche компаниясың,

WhatsApp Image 2024 10 16 at 10.16.56 1        WhatsApp Image 2024 10 16 at 10.16.53 1          WhatsApp Image 2024 10 16 at 10.16.58           WhatsApp Image 2024 10 16 at 10.16.50