16-18 мамыр аралығында ҰҒОО базасында Pusan national university yangsan hospital-дан корейлік әріптестермен жасанды зердені пайдалана отырып капсулалық эндоскопия бойынша пилоттық жобаны іске қосу мәселесі бойынша кездесу өтуде.

Pusan National University Yangsan ауруханасы-Пусан қаласындағы Корей ұлттық университеті. Корея Республикасындағы ең ірі университеттердің бірі және алғашқы мемлекеттік университет. Әлемнің жетекші онкологиялық орталықтарымен халықаралық ынтымақтастықты дамыту шеңберінде осы институттың ҰҒОО-мен ынтымақтастық туралы келісімге қол қойылды.

Жобаға ішектің қабыну аурулары бар пациенттердің шектеулі саны қатысады, өйткені Корея тарапынан тегін ұсынған капсулалардың саны шектеулі.

Қазақстан тарапынан жобаға қатысушылар:

ННОЦ интервенциялық радиологиясымен сараптамалық эндоскопия орталығы, Нұр-Сұлтан қаласы;

Кардиология және ішкі аурулар ҒЗИ, Алматы қаласы.

Капсуланың көмегімен алынған эндоскопиялық кескінді арнайы жасалған Pusan National University yangsan Hospital жасанды интеллект бағдарламасы өңдейді.

Бұл жобаны біздің клиникамызға енгізу ел және клиникааралық ғылыми-практикалық және достық байланыстарды дамытуға серпін береді.

Корея тарапы орнатқан жасанды интеллект жабдығы мен капсулалық эндоскопияны жүргізуге арналған капсулалар ҰҒОО - да қалады.

Жоба шеңберіндегі зерттеулер көрсеткіштер бойынша ақысыз негізде жүргізіледі.